Edustajisto

Opiskelijakunnan ylintä päätösvaltaa käyttää vaaleilla valittu edustajisto. Puhetta johtaa edustajiston puheenjohtaja, jonka edustajisto valitsee keskuudestaan. Edustajiston toimikausi on kalenterivuosi.

POKAn edustajisto 2024


Edustajiston puheenjohtaja

Susanna Turunen (Keskeinen vaalilista)

Edustajiston varapuheenjohtaja

Lauri Kaunisaho (Vihreiden ja edistyksellisten vaalilista)

Edustajiston jäsenet

Yleinen vaalilista:
Janetta Oksanen (janetta.oksanen(a)edu.karelia.fi)
Saila Saarinen (Saila.saarinen(a)edu.karelia.fi)
Emmi Niitlahti (emmi.niitlahti(a)edu.karelia.fi)

Vihreiden ja edistyksellisten vaalilista:
Vilma Happonen (vilma.happonen(a)edu.karelia.fi)

Keskeinen vaalilista:
Juho Väisänen (2107741(a)edu.karelia.fi)
Paavo Korhonen (paavo.korhonen(a)edu.karelia.fi)
Markus Talikka (markus.talikka(a)edu.karelia.fi)
Veera Ursin (veera.ursin(a)edu.karelia.fi)
Sini Meriläinen (2306402(a)edu.karelia.fi)

POKAn yleinen vaalilista:
Kaisla Kuunvarjo

Edustajiston varajäsenet:

POKAn yleinen vaalilista:
Henna Miettinen
Jouni Jokela